top of page
04.jpg

Kdo a proč?

Když křehkou myšlenku zašeptáte, nikdo vás neuslyší, když jí ale vyjádříte v porcelánu, máte relativně velkou šanci, že ji lidé okolo Vás pochopí.

To je asi ten hlavní důvod, proč mě to táhne k práci s tímto materiálem, protože se mi skrz něj dobře komunikuje a určitě také proto, že ten výstup pak nezmizí tlačítkem off.

Ve své práci propojuji keramické řemeslo, užité umění a slow design. Těžko se odhaduje, kde která disciplína začíná a končí, že?

 

Například v projektu porcelánových figurek Maskoti jsem karikaturně zobrazila sama sebe ve třech životních situacích, se kterými jsem se často potýkala a připadala si v nich jako pierot dnešní doby – nepatřičně a vzdálená od veškerého dění. Figurky tak s podtitulem „kutilem vlastní trapnosti“ nesou kostýmy, které vypadají, že jim je vytvořil nějaký větší kutil... Třeba tady muchomůrka stojí za opakované zjištění, že né vše, co vypadá přitažlivě, je jedlé.

Společně s Aylin Irfanovou jsme během studií na Fakultě umění a designu na UJEP v ateliéru Design keramiky založily Studio Wrinkle. Pro naše studio jsou charakteristické slow design projekty inspirované re-cirkulací a recyklací. Většina mých prací, pod touto značkou stále vzniká, jiné vznikají už jen pod mým jménem a tvořím je v našem pražském Ateliéru B114 v Bořivojově 114 na pražském Žižkově. Ráda vás tam přivítám! Napište mi a domluvíme se.

 


 

ateliéry.jpg
bottom of page